Vilniaus Universitetas ir IREX džiaugiasi galėdami pristatyti naują rudens kursą būsimiems žurnalistams „Žurnalistika dezinformacijos amžiuje: Informacinės manipuliacijos skaitmeninėje eroje“! Kursą išklausys iki 25 žurnalistikos, medijų ir susijusių specialybių studentų iš Komunikacijos fakulteto, kurį dėstys Vilniaus universiteto dėstytojai ir profesoriai rezidentai.

Kursas įtraukia IREX medijų raštingumo priemonę „Išmokite atskirti“ (angl. Learn to Discern) ir skirs praktinį dėmesį šiems aspektams:

  • didinti studentų atsparumą klaidingai informacijai, suvokti savo auditorijos silpnąsias emocines vietas pradedant dirbti su profesionaliomis žiniasklaidos priemonėmis/kanalais;
  • ugdyti įgūdžius, taikyti veiksmingas strategijas, padedančias auditorijai suformuoti sveikus ir atsakingus įsitraukimo į informaciją įpročius ir atsispirti dezinformacijai;
  • gerinti praktinius informacijos šaltinius būsimiems žurnalistams, taip pat tobulinti nuotraukų ir vaizdo įrašų tikrinimo, kritinio mąstymo ir analitinius įgūdžius renkant ir pristatant informaciją.

JEDI kursas yra projekto „Medijų raštingumas Baltijos šalyse“ dalis, įgyvendintas IREX ir finansuotas JAV valstybės departamento. Už sunkų 2020 metų pavasarį ir vasarą trukusį darbą, ruošiant mokymo programą dėkojame Vilniaus universiteto komandai: Martynui Petrikui, Viktorui Denisenko ir Andriui Gudauskui.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *